Magazyn Standard   Powrót

Magazyn Standard to ograniczona wersja Magazynu Biznes. 
Skierowana do małych przedsiębiorstw, które prowadzą magazyn, nie korzystają jednak z wielu opcji zawartych w Magazynie w wersji Biznes.

Wybrane funkcje programu:

Program jest przeznaczony do sprzedaży i obsługi magazynu — wystawia najważniejsze dokumenty handlowe i magazynowe, zarówno przyjęć jak i wydań oraz dokumenty korygujące.

Wystawia dokumenty sprzedaży: paragony, faktury VAT, faktury VAT marża, faktury wewnętrzne, faktury WDT, faktury eksportowe.

Wystawia dokumenty zakupu: faktura zakupu, faktura RR, faktura WNT.

Dokumenty magazynowe: wydanie zewnętrzne (WZ), wydanie wewnętrzne (WW), przyjęcie zewnętrzne (PZ), przyjęcie wewnętrzne (PW).

Oprogramowanie pozwala na przyspieszenie codziennej pracy, dzięki możliwości definiowania danych w słownikach: kontrahentów, towarów i usług, jednostek, form płatności i innych.

Zarządzaj i modyfikuj cenami towarów i usług, pomoże Ci w tym kreator zmiany cen, pozwala na stosowanie przecen dla towarów, 
grup towarów lub dla całego asortymentu, o wartość procentową lub o wartość kwotową, a także możliwość kalkulacji cenowych dla towarów.

Organizuj swoją bazę towarową definiując dane towarów (ceny, jednostki miary, kody kreskowe) oraz zarządzaj grupami towarów, stosując oznaczenia asortymentu i zamienniki.

Przystępne rozliczanie zagranicznych sprzedaży i zakupów: program umożliwia sprzedaż do krajów UE oraz poza jej granice, 
zawiera pełną obsługę wielowalutowości z możliwością pobrania kursu walut z dowolnego dnia z NBP, wystawia dokumenty unijne i eksportowe.

W zestawie z programem oprócz modułu magazynowego i sprzedażowego dostarczany jest także moduł kasa, 
z możliwością prowadzenia wielu kas oraz konfiguracją danych kasy, wystawianiem podstawowych dokumentów kasowych: KP, KW, raportów kasowych.

Kontrola płynności finansowej dzięki przejrzystemu modułowi rozrachunków, który kontroluje płatności własne i odbiorców oraz pozwala na wystawianie kompensat.

Program prowadzi rejestr VAT dla całej firmy, w którym zapisywane są wszelkie operacje, także inne koszty, nie związane z zakupami magazynowymi.

Możliwość pobrania danych do programu w formacie .xls (Excel), co umożliwia przeniesienie danych początkowych z innego programu,
program zawiera zestaw raportów, pozwalających na zobrazowanie danych zawartych w programie, 
relacji z kontrahentami, stanu sprzedaży i zakupu towarów, raporty mogą być zmieniane lub tworzone na indywidualne zamówienie.

Zastosowanie czytników kodów kreskowych pozwala na szybkie wprowadzanie towarów oraz prowadzenie szybkiej sprzedaży, 
program współpracuje także z większością dostępnych na rynku urządzeń fiskalnych, firm: Elzab, Posnet, Novitus, itd. a także sprawdzarką cen firmy Elzab.

Oprogramowanie pozwala na nieformalną korektę wszystkich dokumentów.

Infor System Magazyn pozwala na bezpieczną pracę dzięki intuicyjnemu tworzeniu kopii bezpieczeństwa oraz prostemu odtwarzaniu z niej danych.

Dostosuj swój pulpit w programie, dzięki możliwości konfiguracji głównego ekranu programu.

Współpraca z innymi programami: 

Możliwość przenoszenia danych (faktur, dokumentów kasowych, itd.) do modułów księgowych z serii Infor System: Księga Przychodów i Rozchodów oraz Księga Handlowa, 
a także programów DOS-owych: Księga Przychodów i Rozchodów, FIK Księga Handlowa oraz do innych programów dzięki eksportowi dekretów do pliku xml.

Porównanie funkcjonalności programów: Magazyn Standard i Magazyn Biznes

Funkcjonalność

Magazyn Standard

Magazyn Biznes

Przyjęcia PW, PZ, Faktura zakupowa, WNT, Faktura RR, kartoteki oraz dokumenty korygujące

Tak

Tak 

Wydania: Paragon, WZ, RW, FV, Faktura Exportowa, FV WDT, FV marża, kartoteki oraz dokumenty korygujące

Tak Tak

Dokumenty w postaci elektronicznej

Nie Tak

Wiele magazynów, przesunięcia międzymagazynowe

Nie Tak

Wiele cenników

Tak Tak

Wielowalutowość

Tak

Tak 

Faktury cykliczne, automatyczne

Nie

 Tak

Obsługa urządzeń fiskalnych

Tak Tak

Zamówienia od klienta, faktura pro forma, Faktura zaliczkowa

Tak Tak

Słowniki definicji towarów, usług, stawki VAT, Kontrahenci, grupy towarów słownik cenników, walut, kursów walut, form płatności, jednostek kont bankowych

Tak Tak

Kasa KP,KW, kartoteki, raport kasowy

Tak Tak

Prowadzenie wielu kas

Tak Tak

Rozrachunki od dostawców i odbiorców

Tak Tak

Produkcja

Nie Tak

Przelewy

Nie Tak

Alarmy

Nie Tak

Współpraca z modułami dodatkowymi

Nie Tak

Raporty

Tak Tak

Raporty przez www

Nie Tak

Użytkownicy i uprawnienia

Tak Tak

Wyciągi bankowe

Nie Tak

Wystawianie i wysyłanie ofert

Nie Tak

Obsługa terminów przydatności do spożycia

Nie Tak

Praca w sieci

Tak

Tak